В Даугавпилс почтили память жертв депортаций 1949 года

Top-bit


Daugavpils.lv

В память о трагических событиях 25 марта 1949 года депутаты Даугавпилсской городской думы, члены Даугавпилсского клуба политрепрессированных, представители Даугавпилсского краеведческого и художественного музея и жители города возложили цветы и зажгли свечи у мемориального камня «Невинным жертвам красного террора».

25 марта во всей Латвии отмечается как День памяти жертв коммунистического геноцида. В этот день вспоминают трагические события 1949 года в период с 25 по 29 марта, когда оккупационные власти Советского Союза осуществили массовые депортации жителей Прибалтики в отдаленные регионы СССР. Во время депортаций было депортировано более 90 000 жителей Прибалтики, в том числе 42 000 жителей Латвии.

Секретное постановление о высылке отдельных категорий населения Прибалтики было принято Советом Министров СССР еще в январе 1929 года. Категории депортируемых включали так называемых кулаков или зажиточных крестьян, партизан и членов их семей, а также жителей, поддерживающих партизан, и членов их семей. В постановлении было указано, что несовершеннолетних и нетрудоспособных членов семей не будут высылать, но они могут добровольно отправиться на поселение вместе с семьями, однако были высланы все члены семьи, которые в тот момент находились дома.

В Латвии списки высылаемых были утверждены в начале марта 1949 года председателями уездных исполнительных комитетов, а 17 марта Совет Министров Латвийской ССР принял постановление «О высылке семей кулаков за пределы Латвийской ССР». Провести депортации было поручено Министерству национальной безопасности, доставив в Латвию дополнительно 4500 солдат из России. Более 42 000 жителей Латвии были задержаны, помещены в вагоны для скота и отправлены в Сибирь и другие отдаленные регионы Советского Союза. Жителей Латвии депортировали в Амурскую, Омскую и Томскую области. Реабилитация депортированных началась после смерти Сталина. В 1957 году руководство СССР приняло решение об освобождении административно высланных из специальных мест поселений. Однако вернуться на родину удалось лишь части из них.

В связи с ограничениями чрезвычайной ситуации ежегодное памятное мероприятие в четверг, 25 марта, не состоялось. Однако, соблюдая требования эпидемиологической безопасности, представители Даугавпилсской городской думы, Даугавпилсского клуба политрепрессированных и Даугавпилсского краеведческого и художественного музея отправились возложить цветы и зажечь свечи к мемориальному камню «Невинным жертвам красного террора», чтобы почтить память жертв коммунистического геноцида.

Daugavpils.lv

Комментарии:

2 апреля 2021 09:12 — Skolnieciņš

Ir aizvadīts 25. marts. Pagājušajā nedēļa bija Māras diena (Dievietes Māras diena). Dieviete Māra mūsu tautai ir pazīstama kopš tālas senatnes. Diemžēl Dieviete Māra mūsdienu Latvijā ir aizmirsta un nicināta. Pagāni sabiedrības acīs tiek marginalizēti. Dievietei Mārai nav nedz tempļu, nedz elku, nedz svētvietu. Kristietība ir nozagusi Dievietes Māras pielūgsmi un aizvietojusi Dievieti Māru ar ebrejieti, jaunavu Mariju. Diemžēl Latgales Māras piemineklis, kas atrodas Rēzeknes sirdī, liecina mums, ka kristietība neciena mūsu sentēvu Dievus. Dieviete Māra ir plaši pazīstama gan baltu, gan slāvu tautu dzīvesziņā. Pēc slāvu tautu dzīvesziņas Dieviete Māra ir Černoboga sieva. Viņa ir pazemes valstības valdniece. Dieviete Māra ir nāves Dieviete. Viņas spēks ir bezgalīgs. Viņas sirpis ir ass. Dieviete Māra ir visu burvju un raganu aizgādne. Latviešu dzīvesziņā 25. marts Dievietes Māras svētki. Godāsim Dievieti Māru pēc sentēvu pagāniskajām tradīcijām. Iedegsim pelēku svecīti par godu Dievietei Mārai. Aizlūgsim Dievieti Māru par mūsu aizgājēju dvēselēm. Uzzīmēsim uz svētakmeņa ar sāli Māras krustu un Māras līkloci jeb Māras ūdeņus (pietiks ar dažām tējkarotēm sāls burciņā). Ziedosim uz svētakmeņa trīs jēlas olas un gabaliņu gaļas par godu Dievietei Mārai. Kā ziedojumu Dievietei Mārai var atstāt gabaliņu no tā ēdiena, kas pašiem garšo. Dieviete Māra ar prieku pieņems mūsu ziedojumus un uzklausīs mūsu lūgšanas. Lai Dieviete Māra mūs svētī! Lai Dieviete Māra mūs pasargā no ļauna! Lai godāta Dieviete Māra kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir!
Ar Dievietes Māras gudrību, Skolnieciņš no svētmeža [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#MārasDiena #DievieteMāra #NāvesDieviete #PazemesValdniece #Māra #Černobogs #SlāvuDievi #rodnoveri #pagāni #svētmežs #Skolnieciņš

2 апреля 2021 09:11 — Skolnieciņš

Ir aizvadīts 25. marts. Lai gan pagājušajā nedēļa bija sentēvu pagāniskie svētki – Māras diena (Dievietes Māras diena), tomēr 25. marts mūsu tautai ir skumju un sēru diena, tāpēc ka pirms 72 gadiem notika vienas no vērienīgākajām latviešu tautas deportācijām uz Sibīriju un citiem attāliem PSRS reģioniem. Šīs neģēlības pret latviešu tautu veica noziedzīgā PSRS valdība. Šiem PSRS noziegumiem nekad nebūs noilguma, šos noziegumus pret mūsu tautu nedrīkst aizmirst. Varmācīgā un asinskārā PSRS valdība 1949. gada pavasarī izsūtīja vairāk nekā 92 000 Baltijas valstu iedzīvotāju (no Latvijas ~43 000). Padomju Savienības varasiestāžu slepenajā operācijā "Krasta banga", kas ilga no 1949. gada 25. marta līdz 29.martam, tika apcietinātas un izsūtītas ap 13 000 ģimeņu. Šo nabaga cilvēku skaitā bija arī grūtnieces, zīdaiņi un bērni. Daļa no šiem cilvēkiem mira vilcienu lopu vagonos pa ceļam uz nometinājuma vietām. Šiem cilvēkiem zaglīgā un nelietīgā PSRS valdība atņēma visu īpašumu, pretī dodot vien ciešanas, bēdas un asaras. Diemžēl mūsdienu Krievijas Federācija kā PSRS mantiniece nav atzinusi un nožēlojusi savu vainu šajos noziegumus, kā arī publiski atvainojusies un izmaksājusi cietušajiem saprātīgas kompensācijas. Mūsdienu Krievijā valda lielkrievu šovinisms – militārais un pareizticīgo baznīcas kults. Kristīgie TV kanāli Telekanal Spas un Soyuz, kā arī militāri-patriotiskie TV kanāli Telekanal Zvezda un Pobeda International vel joprojām skalo Krievijas Federācijas iedzīvotāju smadzenes. Šādas attieksmes dēļ no mūsdienu Krievijas nekas labs nav gaidāms.
Ar Dievietes Māras gudrību, Skolnieciņš no svētmeža [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#MārasDiena #DievieteMāra #KomunistiskāGenocīdaUpuruPiemiņasDiena #25.03.2021. #deportācijas #represijas #ciešanas #piemiņa #Latvija #brīvība #patriotisms #Skolnieciņš #svētmežs

Leave a Reply